bağımsız ve tarafsız denetleme

Bağımsız ve Tarafsız Denetleme

Sorunsuz bir apartman yöneticiliği hizmeti almak isteyen bina sakinleri, apartman yöneticiliği görevleri ve sorumluluklarının yerine getirildiğinden emin olmak isterler. Bu görevi yapan kişi ya da grup bir apartman yöneticiliği şirketi ise bina ve site yönetimine güvenmek çok daha kolay olacaktır. Fakat apartman düzeninden sorumlu bir ekibe ücret ödemek konusunda tereddütleri olan bir site halkı söz konusu ise apartman yönetimini yapan kişi ya da kişilerin denetimini yaptırmak isteyebilirler. Bu noktada firmamız tarafından sunmakta olduğumuz bağımsız ve tarafsız denetleme hizmeti ile yaşam alanlarınızı doğru ve güvenilir bir şekilde yönetildiğinden emin olmanızı sağlamaktayız.

Apartman Yöneticiliği Görevlerini Denetleme

Alanında uzman ekip arkadaşlarımızın yer aldığı firmamız ile apartman yöneticiliği görevleri ve sorumluluklarının yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmekteyiz. Belgelendirme, bina bakım hizmetleri, ilaçlama, apartma yöneticiliği için ayrılacak bütçe gibi konularda bağımsız bir denetim sürecine şahit olurken, bina ve çevresindeki yaşam alanlarının düzenli olarak kontrolden geçtiğinden emin olabilirsiniz.

Temiz Yaşam Alanları İçin Denetlenen Apartman Yöneticiliği

Apartman yöneticiliği sorumlulukları arasında yer alan temizlik ve bakım süreçlerinin doğru planlanması konusunda yaşayacağınız küçük bir problem hem sağlığınızı hem de huzurunuzu bozmaya yetecektir. Temiz bir yaşam alanında yer almak ise her hane halkının doğal hakkıdır. Profesyonel apartman yöneticiliği denetleme hizmetimizden faydalanarak apartman yöneticilerinin yeteri kadar dikkat ettiğinden emin olabilirsiniz.

Bağımsız Apartman Yöneticiliği Şirketi ile Hesap Denetimi

Apartman yöneticiliği yapan kimseler hem kendi kişisel güvenilirliği için hem de bina yönetiminde kullanılan finansmanın denetimi için bağımsız bir bütçe denetim talebinde bulunabilirler. Ayrıca bina yöneticisinin yaptığı işlemlerde dışarıdan bir denetleyici mercinin olmasını isteyen komşular da yer alabilir. Bu noktada firmamız tarafından sunduğumuz apartman yöneticiliği hukuku çerçevesindeki denetim süreçlerimizde aidat ve ekstra ödemelerinizin doğru şekilde kullanıldığından emin olabilirsiniz.

Apartman Yöneticiliği Seçimi Denetimi

Her yaşam alanında olduğu gibi apartman yöneticiliği seçimi konusunda da anlaşmazlıklar ortaya çıkabilmektedir. Apartman sakinlerinin bir araya gelerek yaptıkları toplantıda her yıl yöneticilik yapacak kişi tekrar seçilmektedir. Bazı yıllar yönetici kişi ya da grupları değişse de bazı yıllar söz konusu apartman yöneticilerinin görevini devam ettirmesi talep edilebilir. Bu noktada apartman yöneticiliği seçimi ortamında bir tarafsız denetmenin olması zorunlu olacaktır. Oylama, oyların sayımı ve karar bağlama noktalarında yöneticilik yapacak kişinin belirlenmesinde denetmenin büyük bir rolü vardır.

Yeni Görevlilere Apartman Yöneticiliği Görevlerini Aktarma

Apartman yönetimi yapacak yeni ekibin, daha önceki ekibin yaptığı hataları yapmaması için sorumlu olduğu iş ve görevleri bilmesi gerekmektedir. Bu noktada firmamız tarafından sağlanacak belge ve bilgiler ile bina yöneticiliği görevleri konusunda yeterli donanıma sahip olabilirsiniz. Bina yönetimi yaptığınız süreçte ise attığınız adımlar takip edildiği ve denetlendiği için herhangi bir hatalı ya da eksik durumda uzman ekip arkadaşlarımız tarafından uyarılma şansına sahip olursunuz. Bu da sağlıklı ve huzurlu bir yaşam alanına sahip olmanıza yardımcı olur.

Eşitlikçi Yönetimler İçin Apartman Yöneticiliği Denetimi Alın

Bir yaşam alanında yönetim söz konusu ise eşitlikçi bir yönetim anlayışı edinmek zorunludur. Komşular arası anlayış kavramının bir suistimal aracı haline geldiği noktada, aidat ödemeyen ya da verilen hizmetlerden diğer hanelerden çok daha fazla miktarda yararlanan komşular ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada apartmanı yöneten kişi ya da grubun etkisiz kaldığı ve bu anlaşmazlıkların önüne geçemediği gerçeği yaşanacaktır. Bağımsız ve tarafsız denetim hizmetimiz ile yönetici kaynaklı iltimasların önüne geçerek, denetlenen bir yönetim süreci yaşamanızı sağlamaktayız.

Personel Yönetimi Denetimi

Özellikle site ve yüksek sayılı haneli apartmanlarda yaşanan personel yönetimi sorunlarından kurtulmanın bir yolu da yönetici ekibin denetleniyor olmasıdır. Apartman yöneticiliği yapan kişi ya da grupların personel ile olan ilişkilerinin de denetlendiği bu süreçlerde, personelin işini doğru yapıp yapmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada yönetici grubun ayrımcılık gözettiği bir personelin bulunması, bina yada apartman sakinlerinin ve personelinin huzursuzluk yaşamasına neden olacaktır. Aynı koşullarda aynı maaşı alan personeller arasında yapılacak haksızlık içinde bulunulan yaşam alanının da olumsuz etkilenmesine neden olur.

Apartman yöneticiliği görevi oldukça önemli bir sorumluluktur. Apartman ve çevresini kullanan her bir canlıya karşı sorumluluk taşıyan bu kişilerin de insan olduğu unutulmamalıdır. Her insanın hata yapabildiği gibi en iyi yöneticiler de hata yapabilirler. Bu noktada uzman ekip arkadaşlarımız tarafından verilen bağımsız ve tarafsız denetleme hizmeti ile yaşam alanlarınızı çok daha huzurlu hale getirme şansı yakalayabilirsiniz.